Hamile Kalma Şansınızı Nasıl Artırırsınız?

Sayısız kadın için hamile kalmak nispeten kolaydır. Diğerleri için çok daha karmaşık olabilir. Pek çok kadın, çabuk hamile kalamazlarsa kendilerini çaresiz hissederler ve ciddi bir doğurganlık sorunu olabileceğini düşünmeye başlarlar. Kadınların doğurganlık düzeylerini artırmak ve dolayısıyla bebek sahibi olma şanslarını artırmak için yapabilecekleri birçok şey var.

Olumlu Bir Tutum Tutun

Hamile Kalma Şansınızı Nasıl Artırırsınız?

Araştırmalar, gebelik söz konusu olduğunda fiziksel sağlığın tek sorun olmadığını göstermiştir


Araştırmalar, gebelik söz
konusu olduğunda fiziksel sağlığın tek sorun olmadığını göstermiştir. Olumlu bir zihinsel tutuma sahip olmak çok büyük bir fark yaratabilir. Olumsuz düşünceler genellikle gebe kalma şansınızı engeller. Stres seviyesi yükseldikçe, doğurganlık seviyeleri düşebilir. Hızlı bir şekilde hamile kalma konusunda çok fazla endişelenmemeye çalışın. Gevşemek için yoğun programınızdan zaman ayırın. Herkesin farklı rahatlama yöntemleri vardır, bu yüzden bunu başarmak için neler yapabileceğinizi düşünün.

Bazıları için mum ışığında ılık bir banyo yapmak kadar basit olabilir. Diğerlerinin daha fazla yardıma ihtiyacı olabilir. Aromaterapi masajları ve refleksoloji harika bir şekilde sakinleştiricidir ve ruh halinizde büyük bir fark yaratabilir. Aromaterapi ayrıca adet döngülerini düzenlemek için de kullanılabilir. Sertifikalı aromaterapistler internette veya yerel iş rehberinizde bulunabilir.

Eşinizle biraz kaliteli zaman geçirmek bile yardımcı olabilir


Eşinizle biraz kaliteli
zaman geçirmek bile yardımcı olabilir. Boş zamanlarınızda birlikte aktiviteler yapmaya çalışın ve ikinizin de bunlardan keyif aldığından emin olun. Bu tek başına ilişkinizin duygusal yönlerini artırabilir ve bebek sahibi olmaya çalışırken kolayca oluşan stresin bir kısmını ortadan kaldırabilir.

Akupunktur

Akupunkturun IVF ile birlikte kullanıldığında doğurganlık üzerinde çok olumlu bir etkisi olduğu bilinmektedir


Akupunkturun IVF ile
birlikte kullanıldığında doğurganlık üzerinde çok olumlu bir etkisi olduğu bilinmektedir. Tek başına doğurganlık üzerindeki etkilerine ilişkin araştırmalar eksiktir. Yine de, daha küçük araştırmalar bunun yararlı olabileceğini göstermiştir.

Akupunktur, Çinli doktorlar tarafından yaklaşık 5.000 yıldır kullanılmaktadır ve çeşitli rahatsızlıklar üzerinde inanılmaz etkileri olmasıyla ünlüdür. Bununla birlikte, faydaları yalnızca son birkaç on yıldır Amerikan sağlık görevlileri tarafından kabul edilmiştir.

Akupunkturu denemekle ilgileniyorsanız, her zaman saygın, sertifikalı bir akupunktur uzmanı bulun


Akupunkturu denemekle ilgileniyorsanız,
her zaman saygın, sertifikalı bir akupunktur uzmanı bulun. Ulusal Sağlık Enstitüleri ve Amerikan Tıbbi Akupunktur Akademisi, lisanslı akupunktur uzmanları bulmak için güvenilir kaynaklardır.

Yumurtlama

Hamile kalma şansınız büyük ölçüde adet döngünüze ve düzenliliğine bağlıdır


Hamile kalma şansınız
büyük ölçüde adet döngünüze ve düzenliliğine bağlıdır. Yumurtlama genellikle döngünüzün on ikinci ve on sekizinci günleri arasında gerçekleşir. Bu süre zarfında, en doğurgan halinizdesiniz ve hamile kalma şansınız en üst düzeye çıkıyor.

Yumurtlamanın büyük olasılıkla on dördüncü günde gerçekleşeceği düşünülmektedir (bu, yirmi sekiz günlük düzenli bir döngüye dayanmaktadır). En olası yumurtlama gününüzü tahmin etmenin bir yolu, kendi adetinizin toplam uzunluğundan on dördü çıkarmaktır. döngü. Örneğin, adet döngünüz yirmi sekiz günse, en uygun doğurganlık tarihinize ulaşmak için on dördü çıkarın (bu durumda, on dördüncü gün olur). Bununla birlikte, kadınların adet döngüleri büyük ölçüde değişir; sonuç olarak, yumurtlama gününüz on dördüncü günden önce veya sonra olabilir.

Yumurtlama tahmin testleri ayrıca bir eczaneden veya eczaneden satın alınabilir


Yumurtlama tahmin testleri
ayrıca bir eczaneden veya eczaneden satın alınabilir. Yumurtlama döneminde cinsel ilişkiye girmek, hamile kalma şansınızı açıkça artıracaktır. Bununla birlikte, çiftler bebek istiyorlarsa haftada en az üç kez seks yapmaya çalışmalıdır. İnsan vücudu mucizevi bir şeydir ve yumurtlama her zaman olması gereken zamanda gerçekleşmez. Düzenli seks sadece bir ilişkiyi güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda hiçbir fırsatın kaçırılmamasını sağlamanın bir yoludur.

İlişkiden sonra en az yirmi dakika ayağa kalkmamaya ve hareket etmemeye çalışın, bu eşinizin sperminin yine vücudunuzda kalmasına yardımcı olur ve hamile kalma olasılığınızı artırır.