Hamile Yastıkları Sırtınızı Nasıl Koruyabilir?

Hamile olmayan biri, bazen getirdiği rahatsızlığı asla anlamayacaktır. Vücudunuzun taşıdığı ekstra ağırlık ve orantısız konumu nedeniyle, sırtınızın, kalçalarınızın, bacaklarınızın ve ayaklarınızın bölgeleri genellikle inanılmaz ağrı ve rahatsızlık hisseder. Bununla birlikte, ağrıyı hafifletmek ve fazla kiloları desteklemek için hamile yastıkları kullanılabilir. Hamile yastıkları, ihtiyaç duyulan ekstra konforu sağlamak için gündüz veya gündüz uyumak için kullanılabilir.

Temel olarak hamile yastıkları, vücudunuzun belirli bölgelerine uyacak ve destek sağlayacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Belinize, dizlerinizin veya uyluklarınızın arasına, boynunuza veya karnınıza sığacak şekilde yapılmış birkaç farklı türü vardır.

Hamileliğin aşamalarında ilerledikçe, rahata kavuşmak giderek daha zor olacaktır. Muhtemelen uyumakta zorlandığınız bir noktaya gelecektir çünkü her şekilde uzanmanız rahatsızlığa neden olur. Karnınız büyüdükçe sırt üstü uyumak nefes alamıyormuş gibi hissetmenize neden olur ve tabi ki yüz üstü uyumak işe yaramaz. Bu nedenlerden dolayı, büyük olasılıkla kendi tarafınıza gideceksiniz. Bununla birlikte, ekstra ağırlık kalçalarınızı incitir ve pozisyonunuzu çok iyi değiştiremezsiniz. Neyse ki hamile yastıkları rahatlama sağlar!

İdeal pozisyon, dizleriniz/uyluklarınız arasında ve sırtınızın arkasında bir hamilelik yastığı olacak şekilde yan yatmaktır. Bacaklarınızın arasındaki yastık destek sağlar ve kalçalarınızdaki baskının bir kısmını hafifletir, arkanızdaki yastık ise pozisyonunuzu değiştirmek istediğinizde hafifçe geriye yaslanmanızı sağlar. Bu size bir dizi hareket sağlar ve ayrıca sırtınıza bir mola verir. Bu şekilde, kısıtlanmak yerine her iki tarafta hemen hemen her açıda yatma seçeneğiniz olur.

Uzun süre oturmak da hamileyken eklemlerinizin ağrımasına neden olur. Sırta konulan bir hamilelik yastığı da buna yardımcı olacağı gibi, ayakları belli aralıklarla yukarıya doğru dayamak da işe yarayacaktır. Bazı kadınlar, midelerinin fazla ağırlığını desteklemek için kucaklarına bir yastık koyduklarında rahatlarlar. Bu teknikler, sertliği ve rahatsızlığı önlemek için araç kullanırken de kullanılabilir.

Birçok hamile yastığı modeli mevcuttur. Bazıları pamuk veya kuş tüyü gibi normal yastık malzemelerinden yapılır ve daha pahalı olan diğer modeller hafızalı köpükten yapılır. Acele etmeyin ve sizin için en rahat olanı seçmek için farklı türleri deneyin.