Hamilelik Doğal Olarak

Bir duygu akışı. Küçük bir sopa. Pembe mi olacak! Veya mavi? İlk kime söylemelisin? Şimdi ne yapacaksınız?

Hamilelik, heyecan, sevgi, endişe ve gerginlikle dolu harika bir deneyim olabilir. Verilmesi gereken pek çok karar var ve hayatın asla eskisi gibi olmayacağının (ister ilk, ister 12. olsun) farkına varmalısın.

Gerçek doğum, kim (ebe veya doktor), ne (bebeğiniz), nerede (evde doğum, doğum kliniği veya hastane) ve ne zaman (doğum tarihinizi belirleme) bilgilerini aldıktan sonra, doğum tarihini belirlemeye başlayabilirsiniz. Siz doğum yapmadan önce bebeğin mümkün olan en iyi başlangıcı yaptığından emin olun.

Beslenme, büyümekte olan bebeğinizi henüz rahminizdeyken sağlıklı ve güvenli tutmanıza yardımcı olacak anahtarlardan biri olacaktır. Ekstra bir bonus da, enerjinizi korumanıza yardımcı olacak ve küçüğünüzü içinizde taşımanın hoş olmayan etkilerini en aza indirecektir.

Bir özleminiz varsa, onu şımartın. Bir şey yiyemiyorsanız, bunun için endişelenmeyin. Bu süre zarfında vücudun farklı ihtiyaçları vardır ve bu ihtiyaçlar çeşitli şekillerde kendini gösterir. Bu geçici bir durum ve endişelenecek bir şey yok.

Doğum Öncesi Vitaminler Pek çok vitamin, ortalama bir yetişkin için gerekli vitamin ve mineral miktarlarına sahipken, doğum öncesi vitaminler, bu değerli zamanda en önemli olan vitaminlerin artan miktarlarına sahiptir. Ek olarak, bazı doğum öncesi vitaminleri, sabah bulantılarına yardımcı olması için Zencefil bitkisini eklemiştir.

Kalsiyum ve Magnezyum – Bu mineraller hamilelik sırasında çeşitli nedenlerle önemlidir. Bebeğiniz kemiklerini ve dişlerini oluşturmaya başladığında ona sağlayacak yeterli kalsiyuma sahip değilseniz, vücudunuz bu kritik mineralleri kendi dişlerinizden ve saçınızdan çekerek doğal olarak telafi edecektir. Bu nedenle birçok kadın hamilelik sırasında daha fazla çürük yaşar ve kırılgan, donuk saçlara sahip olur. Ek olarak, yeterli kalsiyum seviyeleri gebeliğin son döneminde preeklampsiyi önleyebilir. Tabii ki, hamile kadınlarda sık görülen aşırı bacak veya kas kramplarından kaçınmanın ek bir yararı vardır.

Kırmızı Ahududu Bu bitki genellikle kadın otu olarak bilinir ve hamilelik boyunca alınabilir. Geleneksel olarak rahmi güçlendirmek ve kadınların erken doğum şansını azaltmak için tam dönem taşımasına yardımcı olmak için kullanılmıştır.

5-W – Bu, Nature’s Sunshine Products’ın bitkisel bir bileşimidir. Birçok anne ve ebe, onsuz doğum yapmayacaklarında ısrar ediyor. 5-W (beş hafta), planlanan doğum tarihinden önceki son beş hafta içinde alınmalıdır. Bu ürün rahmi tonlamaya ve doğum süresini kısaltmaya yardımcı olacaktır.

Yaygın rahatsızlıklar ve doğal alternatifler

Bazen en iyi çabalarımız yeterli olmaz ve sonunda hastalanırız veya bu hassas dönemde ele alınması gereken başka sorunlar yaşarız. Aldığınız her şey büyüyen bebeğinizi de etkileyeceğinden, mümkün olduğunca güvenli, doğal alternatifler kullanmak en iyisidir.

Aşağıdakilerin neredeyse tamamı için en iyi doğal korunma sudur. Hamile kadınların ortalama bir yetişkinden çok daha fazlasına ihtiyacı vardır. Gittiğiniz her yerde yanınızda su olduğundan emin olun ve galonla için.

Alerjiler ve sinüs tıkanıklığı Çemen otu hafif bir müshil görevi görerek (bağırsakları açarak tahriş edici maddeleri ve mukusu temizlemek için) ve mukus salgılarını azaltarak yardımcı olabilir. Çemenin bir yan yararı, emziren kadınlarda emzirmeyi teşvik etmesidir.

Sırt ağrısı İyi bir masöre görünün ve ağrıyı hafifletmek için pirinç yastıklar kullanın.

Mesane Enfeksiyonları Mesane enfeksiyonlarına yatkınsanız, kızılcık takviyelerini günlük olarak önleyici olarak kullanın. Hamilelik sırasında mesane enfeksiyonu kaparsanız, kızılcık dozunuzu artırabilir ve doğal bir antibiyotik olan kolloidal gümüş ekleyebilirsiniz. Böbreklere ulaşan mesane enfeksiyonları erken doğum riskini artırabileceğinden, bunu enfeksiyonun ilk belirtisinde yaptığınızdan emin olun.

Soğuk algınlığı – Ekinezya hamilelikte kullanılabilecek güvenli bir alternatiftir. Ekinezya çayını yudumlayın veya günde birkaç kez birkaç kapsül alın. Etkili olabilecek bir başka bitki de Zeytin Yaprağı’dır. Tabii ki, C vitamininizi artırmayı unutmayın.

Kabızlık ve hemoroid – Bu bazen doğum öncesi vitaminlerdeki ekstra demir nedeniyle oluşur. Hamilelik sırasında müshil almak genellikle güvenli olmasa da yapabileceğiniz bazı şeyler vardır. Magnezyum artırın. Magnezyum doğal bir kas gevşeticidir ve sfinkter kasının gevşemesine yardımcı olarak uygun şekilde elimine edilmesini sağlar. Elyafı artırın. Çoğu zaman, hamilelik sırasında aşerme veya belirli yiyeceklerden hoşlanmama nedeniyle, kadınlar yeterince lif alamazlar. Gerekirse ek. Egzersiz de yardımcı olabilir.

Uykusuzluk Kediotu kökü doğal bir yatıştırıcı görevi görür ve uykuyu başlatmak için yeterli olabilir.

Mide bulantısı Zencefil veya nane çayı burada çok yardımcı olabilir. Ayrıca aloe vera suyunu deneyin.

Bu bir neşe zamanı ama doğal kalma arzunuza bağlı kalmak için biraz ekstra güç ve irade gerekebilir. Unutmayın, vücudunuza ne kadar az toksin koyarsanız bebeğiniz o kadar sağlıklı olur.