Hamilelik ve Ne Beklemeli?

Birbirine benzeyen iki hamilelik yoktur, bu nedenle her birinin tam olarak nasıl ilerleyeceğini söylemek zor olsa da, hamileliği yaşayan tüm kadınlar arasında ortak olan bazı faktörler vardır. Sıklıkla, hamileliğin erken belirtileri ortaya çıkar ve müstakbel anne adayının evde hamilelik testi yaptırmasını ister. Bunlar hemen hemen her perakende ve / veya markette bulunabilir. Hamilelik testlerinin doğru olacak şekilde tasarlanmasına rağmen bazen yanlış olduğunu unutmamak önemlidir. Sonuç ne olursa olsun, hamilelik belirtileri yaşayan kadınların hamilelik için doğru bir şekilde test yapacak bir sağlık uzmanından randevu almaları önerilir.

Çoğu kadının yaşadığı hamilelik belirtileri arasında belirli kokulara ve/veya yiyeceklere karşı artan hassasiyet, bitkinlik, tekrarlayan sabah bulantısı ve ruh hali değişiklikleri yer alır. Tüm hamilelik boyunca kadının sağlıklı bir yaşam tarzına katılması çok önemlidir. Diğer şeylerin yanı sıra, sigara içmemek veya sigara dumanına yakın olmamak, alkol almaktan kaçınmak vb. Bu, çocuğun iyi gelişimini desteklemeye yardımcı olacak ve onun için sağlıklı bir başlangıç ​​olacaktır.

Bir kadının hamileliği onaylandıktan sonra, bir sonraki adım hamile kıyafetleri için alışveriş yapmaktır. Genellikle her mağazanın bir doğum bölümü vardır, ancak birçok kadın sadece büyük beden gömlekler ve rahat, elastik belli pantolonlar giyer. Yeni bir bebek için hazırlık, sallanan sandalye, beşik, bebek battaniyeleri, giysiler ve oyuncaklar dahil olmak üzere çocuk odası malzemelerinin alışverişini içerecektir. Evdeki herhangi bir odayı çocuk odasına dönüştürme planları varsa, erken başlamak en iyisidir. Anne adayının kendisine veya doğmamış çocuğuna sorun yaratabilecek boya veya zararlı ürünlerin yakınında bulunmaması da çok önemlidir.

Dokuz aylık hamilelik sırasında kadınlar hem fiziksel hem de zihinsel olarak pek çok değişiklik yaşayacaktır. Hamilelik ilerledikçe ve büyüyen çocuk mesaneye daha fazla baskı yapmaya başladıkça, ruh hali değişimleri daha yoğun hale gelecek ve sık sık banyoya gidilebilir. Bebek doğduktan sonra, kadın muhtemelen hamilelik kilolarından kurtulmak isteyecektir. Doğumdan hemen sonra herhangi bir egzersiz programına başlamadan önce dinlenmek iyi bir fikir olabilir. Lisanslı bir tıp doktoru, büyük ölçüde annenin genel sağlığı tarafından belirlenecek olan fiziksel aktivite gibi şeyler için bir zaman çizelgesi belirleyebilecektir.

Bu makale sadece bilgi amaçlı kullanılacaktır. Profesyonel tıbbi tavsiye ile birlikte veya onun yerine kullanılmak üzere tasarlanmamıştır. Hamilelik belirtileri yaşıyor olabileceğine inanan veya hamile olabileceğine inanmak için nedenleri olan herhangi bir kadın, uygun test ve belirleme için lisanslı bir tıp doktoruna başvurmalıdır.