Hamilelikten Sonra Kilo Vermek

Şanslı olabilirsin. Ben – sadece bir kez. Ortanca kızım doğduğunda, ona hamile kaldığımdan 10 kilo daha azdım. Yine de bu güvenebileceğiniz bir şey değil ve bunu size deneyimlerimden de söyleyebilirim.

Kadınların çoğu, bebekleri olmadan önce sahip olmadıkları fazladan 8 ila 15 pound ile yeni bir anne olarak hayatlarına başlar.

Bunun için çok iyi bir sebep var. Tanrı, bedenlerimizi beslenmeyi düşünerek tasarladı. Hamilelik sırasında aldığınız ağırlığın bir kısmı, bebeğinizi doğumdan SONRA beslemek içindir. Vücudunuz hamilelik sırasında bebeğinizin beslenme taleplerini karşılamak için günde fazladan 300 kaloriye ihtiyaç duyarken, emziren bir annenin yeterli süt üretip sağlıklı kalması için günde en az 500 ekstra kaloriye ihtiyacı vardır. Vücudunuz, yeni küçük yaratığı besleme zamanı geldiğinde ihtiyaçları için yeterli yiyecek kalmaması ihtimaline karşı doğum sonrası için biraz fazladan besin depolar.

Emziriyorsanız, bu iyi haberlerin bir parçası. Günde otomatik olarak fazladan beş yüz kalori yakıyor olacaksınız – bu da fazla kilolardan kurtulmanızı oldukça kolaylaştıracak.

Aslında kilo vermek için özel bir şey yapmanıza gerek olmayabilir. Sadece normal, sağlıklı ve dengeli bir diyet yemeye odaklanın. Emzirmiyorsanız, bunu o kadar kolay bulamazsınız. Odak noktanız, fazladan kalori yakmak için orta düzeyde egzersizle sağlıklı beslenmeye odaklanmalıdır.

İşte yeni anneler için bir güzel haber daha. Egzersiz yapmak daha kolaydır. Aslında bu pek doğru değil.

Daha fazla kalori yakmak daha kolaydır. Bir saat yalnız yürümek 200 kalori yakar. Bir bebek arabasını iterken yürümek, bu rakamı önemli ölçüde yükseltir. Bir bebek arabasını yokuş yukarı itin ve daha da yüksek olsun. Bebek arabasını ve araba koltuğunu arabaya bindirip arabadan çıkarmak, bebeği merdivenlerden inip çıkarmak ve sadece bebeği taşımak gibi hiç düşünmediğiniz şeylerden ekstra görev alacaksınız.

Kendinizi bir türlü çıkmayan inatçı kilolarla bulursanız, gitmenin yolu egzersiz yapmak ve kalorileri orta düzeyde azaltmaktır. Tıpkı hamileliğin kilo verme zamanı olmadığı gibi, hamilelikten hemen sonra da ciddi diyet kısıtlamaları ile vücudunuzu daha fazla strese sokma zamanı değildir. Haftada yaklaşık bir pound kaybetmeyi hedefleyin, ancak muhtemelen bundan daha hızlı çıktığını göreceksiniz. Anne olmak yüksek enerjili bir tekliftir!