İstanbul’da Vakum Kürtaj Yaptırma

Kürtaj bir doğum denetim tekniği değildir. Çeşitli nedenlerle şayet çocuk doğurmak-hamilelik için elverişli vakitte olmadığınızı düşünüyorsanız ilk olarak çağdaş aile planlaması yöntemlerinden birini kullanın. Kondom, doğum denetim hapı, spiral takılması esas yöntemlerdir. İstenen çocuk sayısına ulaştığınızı düşünüyorsanız doktorunuzun onayıyla tüplerinizi bağlatabilirsiniz. Takvim tekniği , geri çekme yahut bağlantı sonrasında vajinal yıkamanın mutlaka güvenilen yöntemler olmadığını bilmelisiniz. Çekmeköy Kürtaj fiyatları Ümraniye kürtaj fiyatları Kartal kürtaj fiyatları

Her şeye karşın hamilelik oluştuysa bunu aslında istemediğinizden güvenilir olmalısınız. Kürtaj sonrasında pişmanlık yaşayabileceğinizi aşikar bulundurarak karar verin. KÜRTAJ KARARINIZI BİR DAHA GÖZDEN GEÇİRİN.

Kesinlikle kürtaj olmaya karar verdiyseniz bunu Kadın Doğum hekiminin kontrolünde steril koşulları gerçekleştiren bir klinikte olun. Her ne kadar komplike bir prosedür olmasa dahi uygun olmayan koşullarda uygulanan bir kürtaj tüm ömrünüz süresince size sorun oluşturabilir

Bu sorunların olmaması için yalnızca prosedür konusu ile alakalı yetenek- deneyim olması yetmez. Ultrasonografi ile doğru döl yatağı açısı belirlenmesi, prosedür sonrasında ultrason ile doğru döl yatağı iç alanı ölçümü, doğru kürtaj zamanlama kararı vermek de gerekmektedir. Ayrıca kürtaj sonrasında doğru ilaç seçimi de çok önemlidir. Ümraniye kürtaj yapan yerler

Kliniğimizde vilayet dışından gelen hastalarımıza öncelik tanınmaktadır. Sorularınız ve sıra önceliği için telefondan bilgi temin edebilirsiniz. Yoğunluk sebebiyle yanıt verilemediği hallerde kısa ileti yahut whatsapp aracılığıyla ulaşabilirsiniz yahut haberleşme kısmından e-posta atabilirsiniz.

 

Uzak bir ilde oturuyor olsanız dahi yalnızca soru sormak için kolaylıkla ileti atabilirsiniz, arayabilirsiniz, ortalama bedel bilgisi temin edebilirsiniz. Lütfen çekinmeyin.

 

 

Detaylı teknik konulara girmeden akla gelecek ilk soruları kısa sürede cevaplayalım.

 

Vakumlu kürtaj Ümraniye kürtaj yapan yerler

Bir çok klinik kürtaj prosedürü içi vakum aspirasyon yöntemini kullanmaktadır. Vakumlu küretaj rahmin her ay çoğalıp adet kanamasıyla atılan kısmına yani endometriuma zarar vermez. Böylece rahimde yapışıklık, yineleme hamile kalmakta güçlük, döl yatağı delinmesi, ekstrem kanama , şiddetli sızı gibi haller olmaz

Kanül adı verilen ve uç bölümü epey ince olan plastik aletler tüketilir. Yumuşak plastik kanüller döl yatağı dokusuna zarar vermez. Merkezimizde rutin pratikte yalnızca vakumlu küretaj yoluyla prosedür yapmaktayız.

Bu işlemin riskleri nelerdir?

Bütün tıbbi işlemlerde birtakım tehlikeler mevcuttur. İşleminiz iyi bir klinikte yapıldığında riskiniz sıfıra yakındır. İyi bir klinikten kastımız ilk olarak iyi bir ultrasonla hamilelik haftasının ve döl yatağı yönünün belirlenmesi, nitelikli vakum sistemleri kullanılması, umumi hijyendir.

Klinikte ne kadar vakit kalmam lazım olur?

Daha evvela doğum yapmamış şahıslarda döl yatağı ağzı (serviks) sert olur. Zorlayıcı bir prosedür olmaması için ilaç verilip azıcık beklemek elverişli olur. İşleminiz ivedi hallerde birkaç dakika içinde yapılabilir. Rahim ağzı yapısı ve hamilelik haftasına göre ilaç alıp aşağı yukarı bir saat beklemeniz de tavsiye edilebilir. İşlemin hazırlık kısımları hariç net zamanı fazlası vakit 2-3 dakikadır.

İşime kaç günde dönebilirim?

Aynı gün işinize dönebilirsiniz.

Kürtaj sonrasında ne vakit seksüel temasta bulunabilirim?

Kürtajdan 10 gün sonra seksüel temasta bulunabilirsiniz.

Aşırı ağrım olur mu?

İyi bir anesteziyle aşağı yukarı hiç ağrınız olmaz. Nadiren az miktarda sızı olur. Kartal kürtaj yapan yerler

Kürtaj sonrasında kanama kaç gün sürer?

Kanama genellikle 1-7 gün sürer. Eğer daha uzun sürerse hekiminizle görüşüp ultrason kontrolüne gelmeniz lazım olur. Vakum tekniği en iyi usul olmakla birlikte vakum yoluyla uygulanan kürtaj sonrasında kanamalar daha uzun sürebilir. Eski yöntemle yani küretle temizleme yoluyla kanama ve parça kalması olasılığı daha azdır. Çünkü bu yöntemle döl yatağı içi keskin uçlu metal kaşıklarla adamakıllı temizlenir. Bu ayrıntılı temizleme kanamanın daha düşük olmasını sağlar fakat önemli tehlikeler barındırır. Rahim zarar görebilir. Vakum yoluyla kanamlar azıcık daha uzun sürebilir fakat mutlaka en güvenilen yöntemdir.

Kürtaj olduğum sonrasında anlaşılır mı?

Hayır sıhhatli bir prosedür sonrasında ultrason yahut başka yollarla kürtaj olduğunuz anlaşılmaz.

Kürtaj sonrasında hangi ilaçları kullanmak lazım olur?

Doktorunuzun size verdiği ilaçlar esas olarak iki gruptan oluşur Ümraniye kürtaj yapan yerler

1-Ağrı kesici

2-Antibiyotik (olası bir enfeksiyona karşı)

Bazen bu iki grup iacın yanına ilave ilaçlar yazılabilir. Örneğin muayene esnasında besbelli vajinal akıntı izlendiyse fitil tipinde ilaçlar yazılabilir. Eğer fitil yazıldıysa kanamanız tam manasıyla geçince kullanmaya başlayın. Ağrınız yoksa ve hekiminiz başka bir şey söylemediyse ağrıkesici ilaç kullanmayabilirsiniz.

Daha ileri gebeliğimi etkiler mi, sorun yaşar mıyım?

Hayır kürtaj elverişli şartlarda yapıldıysa ileri gebeliklerinizi etkilemez. Gebe kalmanıza mani olmaz. Oluşan gebelikte sorun yaşamanıza niçin olmaz.

Kürtaj olduğum bilgisi başkalarıyla paylaşılır mı?

Kliniklerin kendi programları vardır. Bizim kliniğimizde veriler mutlaka başka şahıs yahut kurumlarla paylaşılmaz.

Kliniğe gelirken neler yapmam lazım olur?

Öncelikle kürtaj kararınızı adamakıllı düşünün. Gerekirse bir yakınızla görüşün yahut profesyonel dayanak alın, prosedürü aceleye getirmeyin. Yasal prosedür yapılma süresinin ülkemizde 10 hafta (bağlantı tarihinden sayınca aşağı yukarı (56 gün) olduğunu biliniz. Bu zamanı geçerse kürtaj olamazsınız. İşleminiz sabah saatlerinde yapılacak ise aç olarak gelin, öğleden sonra yapılacak ise kahvaltı edin fakat sonrasında bir şey yemeyin. Tıbbi geçmişinizle alakalı sorulan soruların cevaplarını hekiminize kusursuz aktarın. Kartal kürtaj yapan yerler

Kürtaj fiyatları neye göre belirlenir?

Çoğu klinik hamilelik haftasına , daha evvela doğum yahut sezaryen olup olmamasına ve ilave tıbbi hale göre bedel belirler. Daha evvela doğum yapanlarda prosedür nisbeten basit olmaktadır. Güncel bedel bilgisi için lütfen arayınız.

Kürtaj en eken hangi haftada yapılır?

Gebeliğin kan yahut sidik testleriyle tespitinden sonra ultrason denetimi lazım olur. Gebelik ultrasonda doğrulama edildiğinde prosedür yapılabilir. Hastanın kilosu ve başka birtakım faktörlere tabi olarak 4-6 haftalarda karından uygulanan ultrasonla teşhis edilebilir. Vajinal ultrasonla genellikle 4 hafta seviyesinde teşhis yapılır. Gebelikten şüphelendiğinizde şayet mutlak olarak istemediğinize karar verdiyseniz testlerle doğrulama edin. Erken dönemde en iyi hamilelik saptama tekniği kan testidir. Gebelik yalnızca kan testiyle teşhis edildiyse yani şimdilik ultrasonda görülmediyse kürtaj prosedürü yapılmaz.