Nasıl hamile kalınır?

Görünüşe göre hemen herkesin hamile kalmakta zorlanan çifte bir tavsiyesi var.

Pek çok kadın diğerlerinden daha kolay hamile kalır ve bu “iyi tavsiyelerin” bazılarının yardımcı olabileceğine hiç şüphe yok.

Rahatlayın, muhtemelen en yaygın tavsiyelerden biridir ve muhtemelen iyi bir tavsiyedir. Çalışmalar, stresin hamile kalma çabalarını engelleyebileceğini ve bazı çiftlerin, neyi yanlış yaptıkları konusunda çok fazla endişelenmeyi bıraktıklarında hamileliğin doğal olarak gerçekleştiğini keşfettiklerini göstermiştir.

Ancak, çift çocuk sahibi olma konusunda ciddiyse, tüm bu iyi tavsiyeler sonunda doktora gitmelidir. Ancak bazen gebe kalmak için gerekli olan kahramanca önlemlere başvurmayı düşünmüyorsanız, bir doktora başvurmalı mısınız? Kesinlikle. Pek çok çift, sorunlarına bazı basit yanıtlar olduğunu ve bu sorunları çözmenin hızla hamile kalmalarını sağlayacağını fark eder.

Bazı insanlar suçlunun küçük bir enfeksiyon veya hastalık olduğunu bulmuşlardır. Çoğu durumda, gebe kalmayı uman kişi hasta olduklarını bile bilmiyor olabilir. Bir virüs, kadın vücuduna hamileliğin iyi bir fikir olmadığına dair sinyaller gönderebilir. Görünüşte ilgisiz bir hastalığa bir dizi antibiyotik veya başka bir basit tedavi, hamile kalmak için gereken tek şey olabilir.

Doğal olarak hamile kalmak bir seçenek olmasa bile, çiftlerin hamile kalmasına izin veren nispeten ucuz, kolay ve invaziv olmayan birçok tedavi ve prosedür de vardır. Tüm doğurganlık sorunları ciddi, zaman alıcı ve pahalı değildir. Ve eğer hamile kalma konusunda ciddiysen doktora bir kez gitmen yeterli olabilir.

Elbette, doğanın kendi yolunda gitmesine izin vermek için biraz zaman ayırın. Ancak hamile kalmaya çalışıyorsanız ve henüz gerçekleşmediyse, tıbbi yardım almanın zamanı gelmiş olabilir.