Tüp Bebek – Erkek Bakış Açısı

Birçok çift için çocukların bir ilişkiye girmesi ilişkinin nihai doyumu ve amacıdır. Ne yazık ki bazı çiftlerde doğal döllenmeyi engelleyecek tıbbi durumlar söz konusu olabilir. Bu durumlarda, etkilenen çift Tüp Bebek yoluyla gebe kalmayı tercih edebilir. Tüp bebek tedavisine karar veren çiftler için, döllenmeye kadar geçen süre süreç odaklı olacaktır – istişareler, değerlendirmeler, formlar, literatür ve bolca dinleme olacaktır. Bazen ezici ve korkutucu görünebilir.

Sürece erkek katılımcı olarak, yapılması gereken işlerin çoğu kadın partnerde olacağından, katılımınız büyük ölçüde bir destek rolünde olacaktır. Süreci onun için kolaylaştırmaya yardımcı olmak için, akılda tutulması gereken bazı gerçekler ve eşinizin moralini yüksek tutmaya yardımcı olmak ve başarılı bir döllenme elde etmesi için gerekli adımlarda ona yardımcı olmak için yapabileceğiniz bir dizi eylem vardır.

Tüp Bebek - Erkek Bakış Açısı

Siz ve eşiniz, doğal yollardan çocuk sahibi olamamanız gerçeğiyle mücadele edebilirsiniz


Siz ve
eşiniz, doğal yollardan çocuk sahibi olamamanız gerçeğiyle mücadele edebilirsiniz. Bununla birlikte, aklınızda bulundurun – doğal bir gebe kalma şekli olmasa da, sürecin nihai sonucu ve nihai hedefi aynıdır – sağlıklı bir çocuk. İkiniz sadece sağlıklı ve başarılı bir hamilelik olasılığını en üst düzeye çıkarmaya çalışıyorsunuz. Bu noktadan konuşun ve onun duygularına açık olun.

Süreç hakkında çok şey öğrenilecek, bu yüzden not alın ve araştırmanızı yapın.

İşlem için gerekli olan ilaçların bir kısmının enjeksiyon yoluyla verilmesi gerekecektir


İşlem için
gerekli olan ilaçların bir kısmının enjeksiyon yoluyla verilmesi gerekecektir. Eşiniz bunu yapmakta rahat değilse, iğneleri yapmayı önerin ve tekrarlanan atışlar nedeniyle büyük olasılıkla enjeksiyon noktalarında çok ağrılı olacağını unutmayın. Biraz şefkatli ve sevgi dolu bir ilgi, onun kendinden emin ve rahat kalmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca, karnının çok hassas olduğu dönemlerde bir ısıtma yastığı yardımcı olabilir.

Partnerinizden çok özel ilaçları çok belirli zamanlarda alması istenecek ve o da alacak

doktora biraz sık aralıklarla, çoğu kez çok kısa sürede danışmak gerekir


doktora biraz sık
aralıklarla, çoğu kez çok kısa sürede danışmak gerekir. Gerektiğinde ulaşım ve ilaç yönetimine yardımcı olabilmeniz için programınızı mümkün olduğunca boş tuttuğunuzdan emin olun.

– Eşiniz, bazı ilaçlar nedeniyle duygusal ruh hali dalgalanmaları yaşayabilir. Bir dakika masada oturmuş gazete okuyor olabilir, sonra alakasız bir şey için ağlıyor olabilir. Hazırlıklı olun, destekleyici olun ve ruh halinin zamanla normale döneceğini unutmayın.

Her zaman unutmayın – sürecin kolay kısmına sahipsiniz!


Her zaman
unutmayın – sürecin kolay kısmına sahipsiniz!

Tüp bebek, özellikle doğal döllenmeye kıyasla kolay bir süreç değildir. Ancak özen, işbirliği ve gerektiğinde yardım etme isteği ile döllenme dönemi boyunca aktif ve yardımcı olabilirsiniz.

Bu makaledeki bilgiler yalnızca eğitim amaçlıdır ve tıbbi tavsiye veya tıbbi hizmet teşkil etmez


Bu makaledeki bilgiler
yalnızca eğitim amaçlıdır ve tıbbi tavsiye veya tıbbi hizmet teşkil etmez. Tıbbi bir sorununuz varsa veya olduğundan şüpheleniyorsanız, derhal doktorunuzla iletişime geçin.