Hamilelik – Hamileyken Neleri Örtmelisiniz?

Hamilelik – Bir kadının hamileyken en güzel olduğu söylenir. Pekala, balonunuzu patlatmak üzereyim ve size, özellikle önümüzdeki 9 ay boyunca 36 – 26 – 36’ya veda edenler için – farklı olmak için yalvaran kadınlar olduğunu söyleyeceğim. Hanımlar size haberlerim var, bu hamileliğiniz boyunca bekleyebileceğiniz pek çok değişiklikten sadece biri.

Bir bebek taşımak ve tüm bu ekstra ağırlık, bedelini ödeyebilir – bu dönemde kendileri hakkında çirkin hissetme eğiliminde olan bazı kadınlar için çok stresli olabilir, neden? Moda dünyasında sadece hamile kadına odaklanan tasarımcılarınız var.

Biz buna kozmetik dünyasında makyaj, hamile kadınların dünyasında ise örtbas diyoruz. Bu sadece, bir sumo güreşçisininkine benzer yeni görünümüyle hâlâ uzlaşmaya çalışan kadın için geçerlidir.

Hamilelik harika bir deneyimdir ve yeni doğan bebeğinizi kucağınızda tuttuğunuzda daha da özeldir. Bu sizin ilk hamileliğinizse, o zaman bebeğin içindeki gelişimi biraz daha anlamanız gerekebilir. İlk başta, tüm süreç sizin için yeni olduğu için, garip bir kanat çırpma gibi herhangi bir bebek hareketinin farkında bile olmayabilirsiniz.

İlk sansasyonel duygunuzu deneyimleyebileceğiniz zaman, hamileliğinizin yaklaşık 18 ila 20 haftalarıdır. Bebeğinizin sürekli tekme atmasını beklemeyin çünkü dinlenmesi gereken zamanlar olacaktır.
20 ila 24 hafta gibi erken bir tarihte, rahim içindeki aktivite kademeli olarak artacak ve bundan sonraki yaklaşık on hafta boyunca, bebeğiniz tekmeler ve dönüşlerle fazla mesai modunda olacaktır.

24 ila 28. haftalar arasında bebek hıçkırık geliştirebilir, bu da bu dönem boyunca ara sıra hissedebileceğiniz sarsıntıları açıklayacaktır. Bu sırada amniyotik kese artık 750 ml’ye (26 floz) kadar sıvı içerecek ve bu da bebeğin rahimde serbestçe hareket etmesine izin verecektir. 29. haftaya gelindiğinde, bebeğiniz sınırlı alan nedeniyle daha küçük ama daha belirgin hareketler yapmaya başlayacak – başka bir deyişle, sıkışık bir rahim içinde hareket etmesi zor.

Bebek için pozisyon verme süresi, bebeğin artık baş aşağı konumda olduğu 36. hafta civarında normal olarak sınıflandırılır. tekme bölümleri.

36 ila 40 hafta arasında, anne karnındaki bebek iyi bir boyuta sahip olacak ve bu nedenle daha az hareket edecektir. İçerideki aktivite şu anda çok daha az ve hamileliğinizin son iki haftasında daha da sık. Şimdi ortaya çıkmayı bekleyen bebeğin büyüme hızı biraz yavaşlayacaktır. Bu tamamen normal olduğu için endişelenecek bir şey yok.

Hâlâ örtünme ihtiyacı hisseden tüm hamile kadınlar için, sonra gidin ve hamile kıyafetlerindeki en son moda tasarımcı kıyafetleriyle baştan aşağı kendinizi modaya uygun hale getirin, ancak hatırlamanız gereken şey, sonunu asla gizleyemeyeceğinizdir. sonuç – MUM yapabilir misin